Akce se konala v přátelsko-společenské a kulturně-sportovní atmosféře. Pozvání na akci přijala i senátorka za Prostějovsko Božena Sekaninová a starostka obce Držovice Blanka Kolečkářová.

„Pozvání si nesmírně vážím a jsem ráda, že tu dnes mohu být s vámi,“ poznamenala senátorka. „K hasičům jsem vždycky měla a mám zvláštní vztah, vzhlížím k nim s úctou a respektem a jejich práce si nesmírně vážím,“ dodala Sekaninová.

Na slavnostním shromáždění starosta Sboru Lubomír Hrazdil mladší přečetl zprávu, kde zhodnotil celou historii 120 let existence sboru. „Jsem rád, že jsme dnes mohli předat spoustu ocenění, především však manželům Marii a Svatoplukovi Kypěnovým,“ poznamenal jeden z organizátorů oslav Miroslav Prokop. „Oba patří mezi nejstarší, ale stále aktivní činovníky našeho sboru, Svatopluk vykonává navíc v současnosti funkci velitele zásahové jednotky požární ochrany,“ dodal jeho zástupce Mirek Prokop.

Po vysvěcení praporu, které prováděl farář Petr Matula, a předání jednotce se vytvořil průvod hasičů a obyvatel obce, který přešel k památníku obětí 1. a 2. světové války. Zde uctili památku obyvatel obce, kteří v těchto světových válkách obětovali svůj život, položením věnce a kytic. Poté pokračoval průvod obcí. Na čele průvodu pochodovaly dětské mažoretky z Pivína za hudebního doprovodu regionu velmi známé lidové kapely Vřesovanka.

Zpestřením celého odpoledne pro diváky bylo taneční vystoupení nejen mažoretek, ale i roztleskávaček Minicheers z prostějovského Sportcentra, které známe ze zápasů extraligy volejbalu žen. Pravděpodobně premiéru tancování v dešti měla taneční škola Pirouette. Ani déšť a nepřízeň počasí neubraly tanečnicím na náladě a chuti předvést své taneční umění. Svoji šikovnost a zručnost ukázali i mladí dobrovolní hasiči z Vrahovic, kteří předvedli požární útok družstva a klasickou soutěžní štafetu dvojic. Ukázat zájemcům výbavu hasičského vozu přijela i jednotka HZS Olomouckého kraje z ÚO Prostějov. Celý odpolední program provázel mluveným slovem moderátor Michal Mucha.

Poděkování patří Olomouckému kraji, obci Držovice a mnoha jiným, bez jejíž finanční podpory by akce stěží proběhla